Agencja Prasowa
Działalność naszej agencji to głównie usługi dziennikarsko-fotograficzne adresowane do gazet i czasopism zarówno australijskich jak też zagranicznych w tym także polskich. Nasza oferta to przede wszystkim:

w Archiwum fotograficzne

Z naszego bogatego archiwum fotograficznego, zawierającego ponad 500 tysięcy zdjęć ze wszystkich dziedzin życia, korzystają liczne gazety, czasopisma, wydawnictwa książkowe i agencje reklamowe w wielu krajach w tym także w Polsce. Dużą część naszego archiwum stanowią zdjęcia polityków oraz znanych osobistości świata kultury, sztuki, sportu, biznesu etc. Dysponujemy kilkoma tysiącami zdjęć papieża Jana Pawla II w tym również zdjęcia z papieskich pielgrzymek do Polski, Austrii, Tajlandii i Australii.

Z naszej kolekcji zdjęć papieskich skorzystały m.in. dwa polskie wydawnictwa książkowe: nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego oraz Bertelsmann Media ukazały się książki Marka Skwarnickiego poœwięcone papieżowi Janowi Pawłowi II. Obie książki są ilustrowana licznymi zdjęciami papieskimi autorstwa Tadeusza Matkowskiego. Również okładki książki "Z Papieżem po świecie" ilustrowane są zdjęciami autorstwa Tadeusza Matkowskiego. Kliknij na zdjęcie żeby powiększyć.

w Artykuły i reportaże

Nasze usługi dziennikarskie wykonywane są na konkretne zamówienia gazet i czasopism. W zależności od potrzeb poszczególnych redakcji, są to albo nasze własne artykuły i reportaże albo materiały zamawiane u współpracujących z nami dziennikarzy - zarówno tzw. freelancer, jak też dziennikarzy i fotoreporterów pracujących dla innych gazet, czasopism czy agencji prasowych.